Ben Kimim?

Ben, susmak istemeyen bir feministim.

Bu seni korkutmasın, niyetim burada sana sadece feminizmi anlatmak değil, sana ders vermek ya da seni tarafıma çekmeye uğraşmak da değil. Hepimizi “biz” yapan çok güzel hikayelerimiz var ve bence fikirlerimiz birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, paylaşacak çok şeyimiz var. Ben bu yüzden burada bir sayfa açtım. Benim hikayemin yeni evi burası.

Beni dinle, sonra düşün ve eleştir. Ben de seni dinlerim, hem de seve seve. Hatta yollamak istersen senin hikayelerini de senin adınla paylaşırım. Düşün ki kahve eşliğinde sohbet ediyoruz. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır derler. Buraya seninle kavga etmeye gelmedim. Birbirimize destek olalım ki birbirimizi yükseltebilelim. Ancak bu şekilde güçlenebiliriz.

Sana kısaca kendimden bahsedeyim. Bu ilk tanışmamız olsun. Ben, 1977 yılında Konya’da doğdum. Annem o zamanlar Konya’da yaşayan tek Amerikalı idi. Babamla New York’ta büyük bir aşk hikayesi yaşamışlar ve hikayenin sonu Konya’da bitmiş. Bu hikayeyi başka bir zaman anlatırım. Daha sonraki bir kahvemizin konusu olsun bu.

Annem, babam ve ben

Hayatım sürekli Amerika ve Türkiye arasında gidip gelerek geçti. Seyahat etmeyi çok seviyorum ve hazırlanıp çıkmam için birinin gelip “hadi gidelim” demesi yeterli. Ama nereyi gezersem gezeyim, dünyada en sevdiğim yer Adrasan koyudur.

Hakkımda daha çok detay öğrenmek istersen “hakkımda” sayfasını ziyaret edebilirsin.

Sanırım anlamışsındır. Tam bir kahve bağımlısıyım.

Küçüklüğümden beri duygularımı ve düşüncelerimi yazmayı çok severim. Defterler ve kalemler hep en yakın dostlarım olmuştur. Biraz sivri dilliyimdir ve herşeye çok şüpheci yaklaşırım. Bu yüzden benim için bazen fikirlerimi yazmak konuşmaktan daha kolay olabiliyor. Lisedeyken sorduğum sorularla başımı belaya sokmuşluğum çok olmuştur.

Peki, merak ettin değil mi, bu blogun bir ana teması var mı? Aslında evet, daha önce belirttiğim gibi, ben bir feministim ve etrafımdaki birçok olaya bu çerçeveden bakıyorum. Aklıma takılanları yazmak asıl amacım. Ama kendimi kısıtlamak istemem. Başımdan geçen komik bir olayı, anıyı veya macerayı, yediğim değişik bir yemek hakkındaki yorumlarımı, okuduğum bir kitap veya izlediğim bir dizi hakkındaki fikirlerimi veya gittiğim değişik bir seyahati de sana anlatmak isteyebilirim. Kahve eşliğinde yapılan sıradan bir sohbet yani asıl tema, oradan buradan, havadan sudan…

O zaman hadi, kahveni al ve gel! Hayat, fikirlerimizi ve hikayelerimizi birbirimizle paylaşırken güzel.

Ben adım attım. Şimdi seni bekliyorum…

Rana Marcella

9 Ağustos 2020

ranamarcella tarafından yayımlandı

Ben kimim? Ben, susmak istemeyen bir feministim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: